STBL’de yeni sezon hamleleri!

Türk basketbolunda takımların yaptıkları yatırımlarla beraber parkede rekabet kızışıyor. STBL’de yeni sezon öncesi takımların kadrolarında gittikleri değişiklikleri sizler için derledik.

ANADOLU EFES
TEKNİK EKİP: Alper Yılmaz (Sportif direktör), Velimir Perasovic (Koç), Agusti Julbe (Asistan koç), Tomislav Mijatovic (Asistan koç), Cenk Yıldırım (Asistan koç), Uğur Diliçıkık (Doktor), Bahattin Tapan (Masör), Suat Kuruçay (Masör), Ozan Şirikçi (Kondisyoner), Murat Çağlar (Fizypoterapist), Adnan Güney (Malzeme Sorumlusu), Buket Mamur (Diyetisyen), Orkun Şen (Takım idarecisi)
GELENLER: Alen Omic (Gran Canaria), DeShaun Thomas (D-League), Tyler Honeycutt (Khimki)
KALANLAR: Bryant Dunston, Derrick Brown, Jayson Granger, Cedi Osman, Furkan Korkmaz, Thomas Heurtel, Doğuş Balbay, Oğulcan Baykan, Berk Demir
AKIN ÇORAP YEŞİLGİRESUN BLD.
TEKNİK EKİP: Fatih Yamak (Başkan Yardımcısı), Gökhan Bekdemir (Masör), Ali Özdemir (Malzemeci)
GELENLER: 
KALANLAR: Kalan Oyuncu Yok.
BANVİT BASKETBOL
TEKNİK EKİP: Turgay Çataloluk (Sportif direktör), Turgay Zeytingöz (Genel menajer), Saso Filipovski (Koç), Rüçhan Tamsöz (Asistan koç), Dr. Müjdat Enginsu (Masör), Ertan Bedir (Kondisyoner), Cem Şahin (Masör), Eyüp Öztürk (Malzeme Sorumlusu), Emre Cürgü (Fizyoterapist)
GELENLER: Damian Kulig (Trabzonspor), Jordan Theodore (Skyliners), Edo Muric (Partizan)
KALANLAR: Can Maksim Mutaf, Tolga Geçim, Cem Ulusoy, Talat Altınbey, Erkan Yılmaz, Gasper Vidmar, Metehan Akyel, Rıdvan Öncel, Harun Can Doğan
BEST BALIKESİR
TEKNİK EKİP: Erhan Savaş (Genel Menajer), Mete Babaoğlu (Koç), Hakan Ataş (Takım Menajeri), Sedat Tahiroğlu (Masör), Kadir Bozcan (Malzeme sorumlusu)
GELENLER: Valentin Pastal (Konyaspor), Yunus Akçay (Muratbey Uşak Sportif), Vladimir Golubovic (Reggio Emilia), Michael Green (Umana Reyer Venezia)
KALANLAR:
BEŞİKTAŞ SOMPO JAPAN
TEKNİK EKİP: Cengiz Üçyürek (Genel menajer), Ufuk Sarıca (Koç), Servet Özsüner (Asistan Koç), Engin Gençoğlu (Asistan koç), Arda Demirbağ (Asistan Koç), Tolga Altun (Kondisyoner)
GELENLER: Michael Thompson (Pau), Kyle Weems (Strasbourg), Michael Roll (Büyükçekmece), DJ Strawberry (Olympiacos)
KALANLAR: Enes Berkay Taşkıran, Doğan Şenli, Cenk Akyol
DARÜŞŞAFAKA DOĞUŞ
TEKNİK EKİP: Mithat Demirel (Genel menajer), Ahmet Eran (Takım menajeri), David Blatt (Koç), Ainars Bagatskis (Asistan koç), Ömer Uğurata (Asistan koç), Ümit Temoçin (Asistan koç), Derya Günay (Kondisyoner), Orhan Şakir (Fizyoterapist), Emin Arslan (Fizyolog), Adnan Arslan (Masör), Mehmet Tarakçı (Malzeme sorumlusu)
GELENLER: Brad Wanameker (Brose), Birkan Batuk (Anadolu Efes), Adrien Moerman (Banvit), James Anderson (Sacramento), Dairis Bertans (Bilbao)
KALANLAR: Mehmet Yağmur, Oğuz Savaş, Marcus Slaughter, Reggie Redding, Metin Türen, Doğuş Özdemiroğlu, Ender Arslan, Furkan Aldemir, Samet Geyik?, Luke Harangody,
DEMİR İNŞAAT BÜYÜKÇEKMECE BASKETBOL
TEKNİK EKİP: Serdar Çağlan (Genel Menajer), Özhan Çıvgın (Koç), Serhat Şehit (Asistan koç), Cihan Özolcay (Asistan koç), Arca Yıldırım (Asistan koç), Ayhan Koçak (Masör), Yalçın Bakır (Malzeme sorumlusu)
GELENLER: Angelo Caloiaro (Obradorio), Mutlu Akpınar (Türk Telekom), Kenny Hayes (Unicaja Malaga), Andrija Stipanovic (Trabzonspor), Clevin Hannah (Bilbao)
KALANLAR: Ceyhun Altay, Kahiem Seawright, Burak Can Yıldızlı, Tayfun Erülkü, Osiris Eldridge, Emre Ekim, Barış Erdoğan
FENERBAHÇE
 
TEKNİK EKİP: Maurizio Gherardini (Genel Menajer), Ömer Onan (Genel Menajer Yardımcısı), Cenk Renda (Takım Menajeri), Defne Patır (Basketbol Operasyonları Direktörü), Zeljko Obradovic (Koç), Jose Maria İzquierdo İbanez (Asistan koç), Vladimir Androic (Asistan koç), Erdem Can (Asistan koç), Predrag Zimonji (Kondisyoner), Predrag Zimonjic (Kondisyoner), İlker Belgutay (Kondisyoner), Sefa Öztürk (Fizyoterapist), Kerem Yıldırım (Takım Doktoru), Yılmaz Mete (Masör), Erkan Karaca (Malzeme Sorumlusu)
GELENLER: Erkan Veyseloğlu (Türk Telekom),Ahmet Düverioğlu (Anadolu Efes), James Nunnally (Sidigas Avellino)
KALANLAR: Bogdan Bogdanovic, Kostas Sloukas, Egehan Arna, Ercan Bayrak, Berk İbrahim Uğurlu, Jan Vesely, Nikola Kalinic, Bobby Dixon, Luigi Datome, Ekpe Udoh, Melih Mahmutoğlu, Pero Antic
GALATASARAY ODEABANK
TEKNİK EKİP: Ömer Yalçınkaya (Genel Menajer), Ergin Ataman (Koç), Tulga Başer (Asistan koç),Yakup Sekizkök (Asistan koç), Gökhan Turan (Asistan koç), Cem Civan (Takım menajeri), İbrahim Tilki (Takım idarecisi), Osman Aşbay (Masör), Mehmet Uğurlu (Malzene sorumlusu)
GELENLER: Alex Tyus (Anadolu Efes), Jon Diebler (Anadolu Efes), Nenad Krstic (Anadolu Efes), Deon Thompson (Bayern Münih), Austin Daye (Al Manama)
KALANLAR: Göksenin Köksal, Sinan Güler, Ege Arar, Şafak Edge, Vladimir Micov, Blake Schilb
İSTANBUL BBSK
TEKNİK EKİP: Aycan Şarlı (Genel Menajer), Nihat İzic (Teknik Koordinatör), Ertuğrul Erdoğan (Koç), Kadir Serdar (Asistan koç), Sertan Çakırer (Asistan koç), Yiğit Mızrap Canal (Kondisyoner), Erkan Hacıoğlu (Takım menajeri), Burak Kozan (Masör), Soner Çakırlar (Masör), Kazım Çakır (Malzeme sorumlusu)
GELENLER:
KALANLAR: Damir Markoya, Ben McCouley, Mert Çevik, Uğur Dokuyan, Mete Can Birsen, Erbil Eroğlu, Deniz Kılıçlı, Sean Armand, Jaka Klobucar, Kadeem Batts
MURATBEY UŞAK SPORTİF
TEKNİK EKİP: Fatihhan Erdoğan (Genel Menajer), Ozan Bulkaz (Koç), Aybars Aksu (Asistan koç), Buğra Bayezıt (Asistan koç),Yuşa Şarbay (Asistan koç), Özgür Varol (Asistan koç), İbrahim Tunç (Masör),Yasin Erdoğan (Kondisyoner),Güngör Caran (Malzeme sorumlusu)
GELENLER: Berent Kavaklıoğlu, Murat Kozan (Bandırma Kırmızı), Görkem Sönmez (Royal Halı Gaziantep), Shaquielle McKissic (Pesaro), Rolands Freimanis (Kalev Cramo), Jeremy Hazell (Élan Chalon), Darryl Monroe Jr (Maccabi Rishon LeZion), Berkay Candan (Trabzonspor)
KALANLAR: Mesut Ademoğlu, Özcan Sürücü, Evaldas Kairys
PINAR KARŞIYAKA
TEKNİK EKİP: Selim Çınar (Genel menajer), Nenad Markovic (Koç), Ceyhun Cabadak (Asistan koç)
GELENLER: J’Covan Brown (AEK)
KALANLAR: Görkem Doğan, Arca Tülüğoğlu (Altyapı), Mert Celeb, Egemen Güven, Muhammed Baygül, Bertan Baştan, Soner Şentürk
 GAZİANTEP BASKETBOL (SPONSOR BEKLENİYOR)
Adsız
TEKNİK EKİP:
GELENLER:
KALANLAR:
RÖNESANS TED ANKARA KOLEJLİLER
TEKNİK EKİP: Tunç Girgin (Kulüp Müdürü), Can Sevim (Koç), Candost Volkan (Asistan koç), Gökmen Şahin (İdari Menajer)
GELENLER: Orhan Hacıyeva (Acıbadem Üniversitesi)
KALANLAR: Erol Can Çinko
TRABZONSPOR MEDICALPARK
TEKNİK EKİP: Nihat Mala (Genel menajer), Sergei Bazarevich (Koç), Dimitri Shakulin (Asistan koç)
GELENLER: Stefan Moody (NCAA), Julian Wright (Trento)
KALANLAR: Alper Saruhan, Dwight Hardy
TOFAŞ
TEKNİK EKİP: Tolga Öngören (Genel menajer), Orhun Ene (Koç), Yalçın Küçüközkan (Asistan koç), Sedat Özyer (Asistan koç), Murat Yılmaz (Asistan koç), Abdullah Vardar, Bora Bölükbaşı (Kondisyoner), Recep Yuğsen (Malzeme sorumlusu)
GELENLER: Ronalds Roberts (D League), Jordan Hamilton (Bucaneros de La Guaira), Vasilije Micić (Bayern Münih)
KALANLAR: Barış Ermiş, Caner Topaloğlu, Ümit Sonkol, Kaya Peker, Kadir Bayram, Yiğit Arslan, Muhsin Yaşar, Sammy Mejia, Kaloyan Ivanov, Berkan Durmaz

 

Bilgi University Sports Management RadyoVesaire every monday 4pm. Basketbol Daily. NBA, NCAA, BSL, Euroleague and Eurocup Media.