Sadece NBA Yıldızları Değil, Oyun Meraklıları

NBA yıldızları sahadaki yeteneklerinin yanı sıra oyun dünyasında da farklı yeteneklere sahipler. İşte NBA’de oynayan en ünlü 10 video oyunu meraklısı. NBA yıldızları sahadaki yeteneklerinin yanı sıra oyun dünyasında da farklı yeteneklere sahipler. Nornal sezon süresince çok fazla boş vakti olmayan NBA yıldızları streslerini oyun dünyasında atıyor gibi görünüyor. İsimleri video oyunlarıyla ünlenmiş 10 oyuncu bu listede.

Gordon Hayward ve League Of Legends Utah Jazz’in yıldız oyuncusu Gordon Hayward, League Of Legends’da o kadar profesyonel ki oynarken çocuğunu bile uyutuyor. Öyle ki 2011 yılında NBA’de gerçekleşen lockout sezonunda bir çok oyuncu denizaşırı ülkelere giderken Hayward, evde bir diğer sevdiği oyun Star Craft 2 oynamış

hayward-starcraft

Jeremy Lin’in DOTA 2 Merakı Brooklyn Nets forması giyen Jeremy Lin, normal sezon süresince bile haftada 3 kez DOTA 2 seansına girdiğini söylemiş. Oyunda o kadar ünlenmiş ki 2015 yılında bir DOTA 2 turnuvasında yorumculuk bile yapmış.

jeremy-lin

Bejeweled Ustası Michael Jordan Ekselanslarının hızı ve atletizmi yaşı geçtikçe yok olmuş olabilir ancak ünlü iPad oyunu Bejeweled’da 100 laveli aşmış hatta oyun tarafından Bejeweled Demigod ismiyle ödüllendirilmiş. Jordan, bir şeyler kazanmaktan vazgeçmeyecek galiba.

jordan-bejeweled

Gilbert Arenas’ın HALO Takımı HALO oynamayı çok seven eski NBA yıldızı Gilbert Arenas, oyunu oynamanın yanı sıra Final Boss adlı bir HALO takımı kurmuş hatta sponsorluğunu da üstlenmiş. Böylece Arenas’ın basketbol sonrası ne yaptığını da öğrenmiş olduk.

arenas-finalboss

Call of Duty ve Roy Hibbert İş Birliği Bir çok NBA oyuncusunun Call of Duty adlı aksiyon oyununa ne kadar ilgili olduğu biliniyor. Roy Hibbert ise bunların en başında geliyor sanki. Hatta oyunun kurucu firması olan Activision, kendisini video oyunları kongresine davet etmiş ve muhabirlik yapmasını istemiş. Roy Hibbert’a üzerinde forma numarasının yazılı olduğu oyun içinde kullanabileceği bir silah bile verilmiş.

hibbert-callofduty

Dwight Howard’da Call of Duty de Oldukça İddiali Dwight Howard, Call of Duty oyununda o kadar iddialı ki, bir keresinde oyundaki ismini herkesle paylaşmış ve binlerce kişiye meydan okumuştur. Howard, aynı zamanda Call of Duty Modern Warfare 3 adlı oyunun reklamında da yer aldı.

howard-callofduty

Andrei Krilenko’nun World of Warcraft Sevgisi Dünyaca ünlü, milyonlarca oyuncuya sahip World of Warcraft’ın en büyük hayranlarından biri de Rus yıldız Andrei Krilenko. O kadar hayran ki oyundaki karakterini dev bir dövme şeklinde sırtına yaptırmış.

andrei-krilenko-wow

Jason Terry’de Call of Duty Kervanında NBA’in tecrübeli oyuncusu Jason Terry’de Call of Duty oyununun basketbol dünyasındaki hayranlarından biri. Terry de koluna Call of Duty dövmesi yaptırmış. LeBron’a Özel Playstation lebron-ps4 LeBron’un milyonlarca insanın almak için gün saydığı ve saatlerce sıra beklediği Playstation’ı almak için sıra beklemesi gerekmiyor. Konsolun üretici firması olan Sony, yıldız oyuncuya üzerinde isminin kazılı olduğu bir Playstation hediye etmiş.

terry-callofduty

Nate Robinson’dan Call of Duty’deki Dostlarına Selam NBA’de 3 kez smaç şampiyonu olan Nate Robinson, Call of Duty oynarken kendisinin olduğuna inanmayan rakiplerine bir maçta selam göndererek cevap vermiş.

nate-robinson

LeBron’a Özel PlayStation LeBron’un milyonlarca insanın almak için gün saydığı ve saatlerce sıra beklediği Playstation’ı almak için sıra beklemesi gerekmiyor. Konsolun üretici firması olan Sony, yıldız oyuncuya üzerinde isminin kazılı olduğu bir Playstation hediye etmiş.

lebron-ps4

Bilgi University Sports Management RadyoVesaire every monday 4pm. Basketbol Daily. NBA, NCAA, BSL, Euroleague and Eurocup Media.